Muska Nedir

Muska, çok etkili bir korunma yöntemidir. Her hedefe ideal olarak yapılabilir. Muska; birtakım hastalıklardan, kötülüklerden ve nazardan korunmak amacıyla boyna takılan yada üstte taşınan yazılı kâğıttır. Genel olarak üçgen biçiminde olan muska; bir kılıf amacıylae konarak boyuna asılır ya da üstte göç eder. Muska, her kişiin yapabileceği bir şey değildir. Aksi biçimde hatalı oluşturulan bir muska ciddi zararlara yol açabilir.

Muskanın Kelime Anlamı
Muskanın manası Arapçada ‘yazılı olan şey’ manasına gelir. Bazı alimler muskanın “güvenli” manasına yaklaştığını söyler. Muskanın TDK manasına bakacak olursak ortamında tanrısal bir gücün gizli olduğuna inanılan, üzerinde taşıyanı kötülüklerden koruyup iyilik getirdiğine inanılan yazılı kâğıt.

Muska iyi mi Yapılır? Muska Nedir?
Muska; bir kağıda yakarış, ayet, sure yazılarak yapılır. Muska yapılırken kağıt üstüne hale özel ideal dualar ve ayetler seçilir. Bu duaları ve ayetleri kağıda yazdıktan sonra, kağıt üçgen bir durumda katlanır ve sonrasında koruyucu bir bez ya da poşetle 3-4 kere sarılır. Böylece muska hazırlanmış olur. Hazırlanan muskayı kişiin boynuna takması ya da üzerinde taşıması gerekir.

İslam Dininde Muskanın Yeri
Muska, İslam dininde sakıncası olan bir şey değildir. Muska ortamında Kuran’ı kerimden alınan sureler, dualar ve ayeti kerimeler bulunur. Bu duaların yazılıp insanların üzerinde taşıması günah değildir.

Ayrıca medyum Büyücü İsimleri temalı yazımıza bir göz atın.

Günahı bırakın hem de sevaptır. Genel olarak muskanın; fakirlikten kurtulup bolluk bolluk sahibi olmak amacıyla, aşk sevmiş olduğine kavuşmak amacıyla ve hastalıklardan deva bulmak amacıyla yapılır. Bütün bu iyi şeylerin yanısıra muskaların birtakım durumlarda karı-koca arasına girmek, sevenleri ayırmak, rızık ve kısmeti kapamak şeklinde kötü hedefler amacıyla de yapılmış oldukları bilinir. Sonuç olarak; muskanın yapılış hedeflerının bir sınırı yoktur.

Muska nasıl Bozulur? Muska Nedir?
Muska bozmak basit bir iş değildir. Çünkü muska bozma prosedürü çok zor bir işlemdir. Muska ne fakatçla yapıldı, kim yaptı, korunma fakatçlı mı yoksa büyü mü, muska neyle yazılmış, muska prosedürünü ortaya getiren kişi hangi ritüeller ile muskayı oluşturmuş vb. Sorular bilinmeden muska bozma prosedürü yapılamaz. Muska nedir? Fakat bu ilme vakıf olmuş şahıslar doğrulusunda bozulabilir o yüzden evinizde yada diğer bir yerde bulduğunuz muskayı açmadan bir bilene danışın