Sıra Dışı Büyüler

İnsanların elde etmek istedikleri bir şeyi elde etmek için diğeri taraftakilerle iletişime geçerek onlardan yardım istemesi vakasına büyü yardımın gelmesi vakasına da sihrin tutması yada gerçekleşmesi denir. Bu şekilde meydana getirilen onlarca sebepten dolayı onlarca çeşit büyü bulunur. Bu büyüler amaçlarına ve yapılış şekillerine nazaran farklılık gösterdiği benzer biçimde icra eden kişilere nazaran de farklılık gösterir. Genel olarak büyüler iyi amaçlı ve fena amaçlı olarak ikiye ayrılır. İyi amaçlı olan büyüler kişinin hakkı olanı istemesi yada yapacağı büyüden değişik kişilerin etkilenmeyeceği büyülerdir. Bu büyüler yapılırken gerçekleşmesi ümit edilir. Fena amaçlı büyüler ise çoğu zaman alışılmadık büyüler benzer biçimde algılanabilir.

Sıra Dışı ve Değişik Büyüler

Büyüler değişik amaçlara nazaran değişik şekillerde yapılır. Büyü amacına nazaran güçlük derecesi de artar. Fakat bazı büyülerin yapılışı son aşama zor ve cesaret isteyen bir iştir. Bu büyüler çoğu zaman havas ilmine haiz medyumlar tarafınca yapılır ve gene onlar tarafınca takip edilir. Bu büyülerden bazıları şunlardır;

  • Yarasa büyüsü
  • Ölü toprağı büyüsü
  • Kaşık büyüsü
  • Sabun büyüsü
  • Papaz büyüsü
  • Domuz büyüsü

Bu büyüler eski tarihlerden beri meydana getirilen ve inşaların korkuyla yaklaştıkları büyüler olarak biliniyor. Bu büyüler deneyimli kişiler tarafınca yapılması takdirde sihrin bozulması da son aşama zor olsa gerek.

Yarasa Büyüsü

Yarasa büyüsünün yapılmış amaçları farklıdır. Genel olarak kişiyi kendine bağlamak için kullanılsa da değişik amaçlarda da kullanılan bir yöntemdir. Yarasa büyüsü yapımında kullanılacak yarasa öldürülür ve kanı bir kaba dökülür. Büyü ve tılsımlar yapıldıktan sonrasında büyüyü icra eden şahıs sihrin yapılacağı kişiye bu kanı içirmesi ve ölen yarasayı evin yakınlarına gömmesi gerekiyor. Bu şekilde meydana getirilen sihrin tesiri de oldukca fazla olacaktır.

Ölü Toprağı Büyüsü

Ölü toprağı büyüsü genel olarak bir eşi ayırmak için kullanılır. Fena niyetle meydana getirilen büyü değişik amaçlarla da kullanılabilir. Fakat aslolan olarak kullanılma sebebi eşleri ayırmaktır. Bu büyüde araç-gereç olarak ölü toprağı kullanılır. Alınan ölü toprağı lüzumlu büyülerden sonrasında ayırmak istenilen çiftin yatağına serpilir. Bu sayede o yatakta yatan çift kalktıktan sonrasında tekrar birlikte yatmazlar. Ve birbirlerinin yüzlerini görmeye bile tahammül edemezler.

Sıra Dışı BüyülerPin
Sıra Dışı Büyüler

Kaşık Büyüsü

Kadim büyüler kitabında adından sıkça geçen ve kara büyüler içinde olan bu büyü öteki büyülere nazaran en değişik ve en acayip olan büyüdür. Bu büyü de sihrin yapılabilmesi için bir ölüye ilişik kefen parçası gerekir. Büyüyü meydana getirecek olan şahıs bir gömüt açarak ölünün kefeninden bir parça koparır. Sonrasında bu kefen iki bölüme ayrılarak adlar yazılır. Bu adlar yazılırken büyü ve tılsımlar yapılmaya devam eder. Büyü tamamlandıktan sonrasında bu kefen parçaları değişik kaşıklara sarılarak değişik bir ölünün kabrine koyulur. Burada yazılan adlar ayırmak istenilen adlar, birleştirmek istenilen adlar yada öldürmek istenilen adlar olabilir. Bu büyü adlar ve amaca nazaran değişik şekillerde kullanılır. Bu büyü deneyimli medyumlar tarafınca meydana getirilen ve en keskin büyülerden biridir. Bu büyüye maruz kalan şahıs yaşam boyu bu sihrin etkisinden kurtulamaz.

Sabun Büyüsü

Tarih süresince en oldukca korkulan büyülerin başlangıcında sabun büyüsü gelir. Bu büyü tarih süresince fena niyetli ve kara büyüler içinde yer almakla beraber adını anmakta bile ürperti yaşatan bir büyüdür. Bu büyüde kullanılan sabuna bir iğne batırılır ve 1 hafta süresince büyü ve tılsımlar yapılır. Bir haftadan sonrasında sihrin gerçekleşmesi ile sabun bir kuyuya atılır. Büyü öldürmek ve ıstırap çektirmek için kullanılır. Kuyuya atılan sabun erimeye başladıkça hedefteki şahıs acılar çekmeye adım atar. Sabun tamamen eridiğinde büyü meydana getirilen şahıs ölmüş oluyor. Bu büyü sabun bulunmadıkça bozulamıyor. Büyü yapıldıktan sonrasında oldukca kısa süre içinde sabunun erimesinden dolayı sihrin anlaşılıp bozulması oldukca zor bir büyüdür.

 

Yorum yapın