Bağlama Büyüleri Gerçekten Sonuç Veriyor Mu?

Neredeyse her insanın aklındaki sorulardan kabul edilen bağlama büyüleri hakkaten netice veriyor mu? Sorusuna yanıt aramaya çalışacağız. Bağlama büyülerinin zamanı eskilere dayanır hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde. Bağlama büyülerinin hakkaten netice verip vermediği yada denenmeye kıymet olup olmadığı soruları incelenmeli ve ona nazaran kişilerin bu yöntemi denemeleri önerilmeli yada önerilmemeli. Peki, hakkaten bu benzer biçimde şeyler işe yarıyor mu yoksa bunlar bizlere psikolojimizin bir oyunu mu?

Bağlama Büyüleri Nedir?

Bağlama büyüleri çoğu zaman kişilerin başka bir kişiye karşı ve uzman bir şahıs yardımı ile denedikleri bir yöntemdir. Bu yöntemde kişilerin genel anlamda sevdikleri birileri olur ve eğer bu ilişki platonikse bağlama büyüsü yöntemi denenebilir. Uzun süreden beri tercih edilen bu yöntemlerde işe yarar olup olmadığı mevzusuna birazdan geleceğiz. Bağlama büyülerinde kişiler için bir şey yapmaları istenebilir bu medyumun tercihine kalmış bir şeydir. Bunun sonucunda da kişilere sevdiklerinin daha da bağlandığı gözlemlenebilir. Bağlama büyüleri kişilerin hislerine nazaran değişim izah edebilir.

Bağlama Büyüleri Ne Süre Ortaya Çıkmıştır?

Bağlama büyülerinin zamanı oldukça eski tarihlere dayanır. Cadılığın kabahat olarak sayıldığı Ortaçağ tarihinde de bu benzer biçimde şeylere başvurulurdu. Bunlar insanların devamlı uğraştığı yöntemler değildi bundan dolayı tehlikeli olması ile bilinirdi. Hem ruhsal hem de fizyolojik olarak tehlikeli şeyler olarak sayılabilirdi. Cadılığın ortaya çıkması ile kişiler korkulu şekilde cezalandırılır ve zindanlara atılırdı. Sadece bu bile insanların büyü yapmasını engellemeye yetmedi. Süre içinde çeşitli medyumlar ortaya çıkarak iddialarda bulundular.

O medyumları şu zamanda dahi görebilmek mümkün. Bununla beraber pek oldukça iddianın günümüzde temellendirilemediği görülse de bu tür şeyler sadece kapalı kapılar arkasında yapılabiliyor. Bu da büyü meydana getiren kişiler dışındaki kişileri elbet habersiz bırakıyor denebilir. Geçmişten bugüne dek geleneksel bir büyü anlayışına haiz olduğumuz düşünülebilir bu büyü anlayışında bazı şeyler değişmezliğini koruyor. Mesela; büyü bir çok süre olmadığı kabul edilen bir şeydir ve yüce orta konuşulmaz bundan dolayı ruhsal olarak tesirleri büyüktür.

Bağlama Büyüleri Gerçekten Sonuç Veriyor Mu?Pin
Bağlama Büyüleri Hakikaten Netice Veriyor Mu?

Bağlama Büyüleri Hakikaten İşe Yarar mı yada Ne İşe Yarar?

Bağlama büyüleri süre içinde değişik hallere bürünmüş ve kişiden kişiye de değişen bir olgu olması ile bilinir. Peki, bağlama büyüleri hakkaten işe yarar mı diye sormuş olacaktır olursak kişiden kişiye farklılık izah edebilir bu durum. İşe yaradığı durumlar elbet kişilerin tamamen inanılmış olduğu durumlardır. Peki, ne işe yarıyor diye sormuş olacaktır olursak genel olarak;

  • İletişimi kuvvetlendirir
  • Kişilerin birbirlerine bağlanmasını sağlar
  • Kişisel olarak bağlanmayı da sağlayabilir
  • Kişilerin birbirlerini daha oldukça arzulamalarını sağlar benzer biçimde genel olarak işe yaramalarını görebilmekteyiz. Bağlama büyülerinin iyi mi yapıldığı da işe yarayıp yaramadığı mevzusunda oldukça mühim. Şundan dolayı medyumdan medyuma da değişim gösterebilen bir durumdan bahsedebilmekteyiz.

Bağlama Büyüleri Denenmeli mi?

Bağlama büyüleri denenebilir doğal olarak kişisel tercih olarak. Eğer tesir edilmediği fark edilirse tekrar denememeyi düşünebilirsiniz. Kişilerin bu mevzuda genel bir tercihleri var ise denememeyi de düşünebilirler elbet. Bu tamamen kişisel tercihlere kalmış bir şeydir. Süre içinde görüşler de değişim izah edebilir. Bağlama büyülerinin genel olarak işe yarayıp yaramadığı hala merak mevzusu fakat yaradığını iddia edenler de yok değil.

Bundan dolayı her şeye olduğu benzer biçimde buna da bir talih verebilirsiniz fakat tehlikeli bulunduğunu unutmamak kaydıyla. Tehlikesini de göz ardı etmeden denemekten zarar geleceğini düşünmüyoruz. Üstelik yukarıda da saydığımız nedenler bir ihtimal denenmesinin sebepleri içinde yer alabilir. Kişiler arası iletişimin kuvvetlenmesini de sağlayabilir süre içinde buna tanık olabilirsiniz.

Yorum yapın