Ak Büyü Ve Kara Büyü Nedir?

Ak büyü ve kara büyü birbirinden oldukça değişik büyülerdir. Ak büyü ve kara büyü nedir? Sorusunun cevabı ve yapılış şekli şu şekildedir. Ak büyü iyi niyetle yapılırken, kara büyü ise fenalık amacıyla yapılır. Geçmişten günümüze kadar bu büyüler gelmektedir. Havas ve kadim ilim kitaplarında sıkça karşılaşılmaktadır. Kara büyüler yapılırken üç harflilerle yazışma halinde olunması gerekir. Kara büyüler insanların hayatlarına zarar veren büyüler içinde içeriyor. Ak büyüler ise seven kişileri birleştirmek amacıyla meydana getirilen iyi niyetli büyülerdir. Ak büyüleri evde kendiniz yapabilirsiniz. Fakat kara büyüleri kendiniz yapmanız oldukça zor olsa gerek. Bunun içinde işinde uzman medyum hocaların desteğini almak gerekir.

Ak Ve Kara Büyü Çeşitleri Nedir?

Ak ve kara büyüler geçmişten günümüze kadar gelmektedir. Ak büyüleri giden sevgiliyi, eşi geri getirmek amacıyla yapılırken kara büyüler kişinin psikolojisini hatta hayatına zarar vermek amacıyla yapılır. Cinlerle ve iblislerle meydana getirilen büyüler oldukça etkili büyülerdir. Bu büyüleri meydana getiren kişilerin cinlerle diyalogları oldukça kuvvetlidir. Ak büyü çeşitleri şu şekildedir;

 • Geri getirme büyüsü
 • Aşık etme büyüsü
 • Bağlama büyüsü
 • Eşleri birbirine ve eve bağlama büyüsü

Bu ve daha birçok büyü ak büyü içine girmektedir. Bu büyüler yardımıyla aile bütünlüğü sağlam zeminler üstüne kurulur. Aile bütünlüğünü bozmak isteyen kişilere karşı bir tedbir de sayılabilir.

Kara büyüler art niyetli insanoğlu tarafınca meydana getirilen büyü şekilleridir. Bu büyüler de amaç kıskançlık, bir aileyi dağıtma, mutlu eşleri birbirinden ayırma ve yolunda giden işleri bozma şeklinde birçok amaç bulunur. Bu büyülerin çeşitli şekillerde yapılış tarifi ve birçok çeşitleri bulunur. Bunlardan en mühimleri şunlardır;

 • Papaz büyüsü
 • Domuz büyüsü
 • Kaşık büyüsü
 • Ölü toprağı büyüsü
 • Yarasa büyüsü
 • Sabun büyüsü
 • Ceviz büyüsü

Bu büyüler kara büyülerin en mühimleridir. Bu büyüler havas ilmine haiz olan medyumlar tarafınca yapılır. Bu büyülerden yüzyıllarca insanoğlu korkmuş ve bu büyülere maruz kalan insanoğlu bir çok kez ölene kadar kurtulamamıştır. Bu büyüleri ak büyülerden ayıran bir özelliği de yapılırken kullanılan malzemelerin oldukça değişik olmasıdır. Ak büyüler diye adlandırdığımız büyüler de fena amaçlarla yapılırsa kara büyüler sınıfına dâhil olur.

Ak Büyü Ve Kara Büyü Nedir?Pin
Ak Büyü Ve Kara Büyü Nedir?

Ak ve Kara Büyü Emareleri Nedir?

Ak ve kara büyülerin emareleri kolay kolay belli olmaz. Şahıs büyü yapıldığını fazla anlamadığı şeklinde büyülerin etkisine nazaran davranışlarında ve duygularında değişim gösterilir. Bu değişim çevresinde ki kişiler tarafınca kolaylıkla tespit edilebilir. Bilhassa kara büyülerde bu gözlem daha rahat yapılabilir.

Kara Büyü Meydana getirilen Kişide Olan Değişimler

Kara büyüye maruz kalan kişilerin davranışlarında büyük bir değişim olur. Bu kişiler daha agresif ve sinir yüklü olurlar. Bilhassa büyüde hedef aile mutluluğu alınmışsa aileye karşı büyük bir tahammülsüzlük gerçekleşir. Mutlu giden bir evlilikte ani bir mutsuzluk yaşanıyor ise bu aileye büyü yapılmış ihtimali yüksektir.

Kara Büyülerin Bozulması

Kara büyülere maruz kalan kişilerin bu sihrin tesirinden kurtulması oldukça zor olsa gerek hatta bazı büyülerde imkansıza yakındır. Bu büyüler üst derslik medyumlar tarafınca yapıldığı için bazı durumlarda şifreli tılsımlar bile kullanılıyor. Büyüyü meydana getiren kişinin bozabileceği büyüler de bulunuyor. Bu büyülerin bozulması için büyüyü meydana getiren medyumdan daha tecrübeli bir medyuma gidilmesi büyüyü meydana getiren medyumu ve büyü türünü öğrenmeyi sağlar.

Bu şekilde büyüyü tanıyarak sihrin bozulması birazcık daha kolaylaşır. Yüz senelerdir çeşitli medeniyetler bu büyüler yüzünden paramparça olmuş birçok insan da hayatları boyu bu büyüler yüzünden köleleştirilmiştir. Bu büyülerden korkulma sebeplerinin başındaki sebep te budur. Ak büyüler kara büyülere nazaran yapımı ve bozumu daha kolaydır. Fakat ak büyülerin amacının fena olmamasından dolayı bozulmasında da bir sebep bulunmaz.

 

Yorum yapın